от БНТ , Източник: БГНЕС
15:46, 13.05.2021
Чете се за: 01:17 мин.
Тенис

Кори Гоф победи Арина Сабаленка със 7-5, 6-3 за точно час и половина игра и се класира на четвъртфиналите на Мастърс турнира в италианската столица Рим.

Американката стартира с пробив в откриващия гейм, но шампионката в Мадрид го върна в осмия гейм. Гоф обаче успя да наложи волята си в заключителните геймове на първия сет и след 7-5 дръпна в резултата. Във втората част тя нанесе удара си в средата на частта, когато първо проби за 4-3, а след това направи нов брейк, с което си осигури престижния успех.

Така тя осуети мач между Сабаленка и световната номер 1 Ашли Барти, която се справи с рускинята Вероника Кудерметова. Барти и Сабаленка спориха в два финала помежду си тази година, като си размениха по един успех съответно в Щутгарт и Мадрид.

Ясен е и един от четвъртфиналите в долната половина на схемата, който ще противопостави Петра Мартич и Джесика Пегула, които надиграха съответно Надя Подороска и Екатерина Александрова.