Връщането на мутренския модел на управление на Борисов върна и мутренските години. Това написа във фейсбук лидерът на БСП Корнелия Нинова по повод убийството на Алексей Петров.
"Цялата държава стана заложник на страха му от възмездие и на алчността на ПП-ДБ за власт и пари. Задкулисието, договорките за сфери на влияние, липсата на правосъдие водят до този резултат: гангстерски убийства посред бял ден. Правосъдна реформа ли? Шенген ли? Всичко, до което се докоснат е катастрофа. Тези ни отдалечават всеки ден от Европа. Но по-лошо: те разпадат държавността, превземат институциите, за да ги употребяват за себе си и срещу неудобните. И най-лошо: никой български гражданин не е защитен. Уж ценностното евроатлантическо мнозинство се превърна в опасна за хората и вредна за България сглобка", пише още Нинова.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите