от Борил Гочев , Източник: БНР
12:58, 17.12.2020
Чете се за: 00:30 мин.
кошмарът шалке бундеслигата продължава

"Кралскосините" останаха без победа в 28 пореден шампионатен мач, след като загубиха с 0:2 при домакинството си на Фрайбург, в среща от 12-ия кръг на германското футболно първенство.

Ако ужасяващата серия за Шалке продължи и в следващите три мач, те ще изравнят антирекорда на Тазмания Берлин, които през сезон 1965/66 изиграват 31 мача без да запишат победа.

Срещу Фрайбург футболистите на треньора Мануел Баум направиха прилично първо полувреме, но през второто бяха тотално надиграни.

В 50-та минута хубав пробив на Йонатан Шмид завърши с центриране към Роланд Шалай и за унгарския национал не бе проблем да открие резултата.

В 68-мата минута Шалай бе изведен зад гърба на отбраната на Шалке и с техничен удар покачи на 2:0.

Другите резултати:

Кьолн – Байер Леверкузен 0:4, Арминия – Аусбург 0:1, Байерн Мюнхен – Волфсбург 2:1 и Хофенхайм – Лайпциг 0:1.

Лидер е Байер Леверкузен с 28 точки, следван от Байерн Мюнхен и Лайпциг с по 27.