Полузащитникът отбеляза четири попадения във вратата на "карамелите"

23:58, 15.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Коул Палмър Челси

Челси разгроми Евертън с 6:0 в последния мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Коул Палмър бе героят за лондончани с четири попадения във вратата на "карамелите".

През първото полувреме столичаните диктуваха случващото се на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон. Още при първия си гол Коул Палмър демонстрира, че е във върхова форма. Англичанинът промуши топката между краката на противников бранител, след което подаде топката към Николъс Джаксън с пета. Двамата размениха двойно подаване, завършено с изстрел от движение на халфа за 1:0.

Полузащитникът удвои головата си сметка само пет минути по-късно. Той се разписа с глава от непосредствена близост.

Още преди да е изминал половин час английският национал оформи своя хеттрик. Джордан Пикфорд подари топката на своя съотборник в националния отбор на Англия. Играчът на "сините" прехвърли стража с удар от около 40 метра.

Преди почивката Никълъс Джаксън също записа името си сред голмайсторите с плътен шут от вътрешността на наказателното поле.

След паузата възпитаниците на Маурисио Почетино продължиха да бележат. Коул Палмър бе точен от дузпа след нарушение срещу Нони Мадуеке.

В първата минута на добавеното време юношата на тима Алфи Гилкрист отбеляза дебютния си гол за представителния отбор и оформи крайния резултат.

Челси заема 9-ата позиция в класирането с актив от 47 точки, макар да има по-малко изиграни мачове от отборите пред себе си. Евертън остава на 16-ото място в подреждането с 27 пункта.