Кристъл Палас наказа Тотнъм с три безответни гола

Кристъл Палас
от БНТ , Източник: БГНЕС
17:34, 11.09.2021

Отборът на Кристъл Палас записа първа победа от началото на сезона във Висшата лига, след като разби Тотнъм с 3:0 у дома в лондонското дерби от четвъртия кръг на първенството.

"Шпорите" пристигнаха на "Селхръст Парк" със самочувствието на единствения тим с пълен актив точки, както и единственият, който не бе допуснал гол във вратата си.

След нулево първо полувреме събитията се развиха много лошо за възпитаниците на Нуно Санто, след като централният защитник Джафет Танганга получи два жълти картона в рамките на пет минути между 53-а и 58-а.

"Орлите" се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до успех, благодарение на три гола в заключителните 15 минути. В 76-ата минута Уилфред Заха откри резултата от дузпа след игра с ръка на Бен Дейвис в наказателното поле. Това попадение пречупи гостите и те инкасираха още две попадения, дело на новото попълнение на Палас Одсон Едуар.

По този начин тимът на Патрик Виейра се изкачи до 11-ото място в класирането с пет точки, докато Тотнъм остава на първото място с актив от девет точки, но и мач повече от преследвачите си.

България ще участва с пълни отбори при мъжете, младежите и жените на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
12:52, 19.04.2024
Как Емилиано Мартинес получи два жълти картона и все пак класира Астън Вила за полуфиналите в Лигата на конференциите?
12:28, 19.04.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Спортни новини 19.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 19.04.2024
Фернандо Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Фаетон се завръща в групата за мача с Арда
12:10, 19.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Радослав Росенов и Рами Киуан дават старт на българското участие на европейското по бокс в петък
11:50, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Ландо Норис ще потегли пръв в откриващия спринт за сезона във Формула 1
11:35, 19.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
10:31, 19.04.2024
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Стилиян Петров – за живота, битките и победите
Кристалина Георгиева пред БНТ: Виждаме шанс да коригираме траекторията на икономическото развитие