Кристъл Палас спря победната серия на Манчестър Юнайтед след късен изравнителен гол

23:56, 18.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
кристъл палас спря победната серия манчестър юнайтед късен изравнителен гол

Отборите на Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в отложена среща от 7-ия кръг английската Висша лига.

По този начин бе сложен край и на страхотната серия на "червените дяволи", които бяха спечелил последните си девет мача във всички надпревари.

Десетият пореден успех също не изглеждаше далеч, след като Бруно Фернандеш изведе Юнайтед напред в резултата на "Селхърст Парк" с гол в края на първата част.

След почивката обаче Палас заиграха по-агресивно и само няколко чудесни намеси на Давид Де Хея не им позволиха по-рано да стигнат до изравнителния гол.

В крайна сметка обаче дори испанският страж нямаше какво да стори в първата минута на добавеното време, когато Майкъл Олисе изпълни страхотно пряк свободен удар и донесе точката на "орлите".

Равенството попречи на Манчестър Юнайтед да се изкачи на второ място в подреждането, като след тази вечер футболистите на Ерик тен Хаг остават на третата позиция с актив от 39 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити, но "гражданите" са с мач по-малко и утре вечер приемат Тотнъм. Допълнителен удар за "червените дяволи" бе и жълтият картон на Каземиро, който вади бразилеца от сметките за важното гостуване на Арсенал в края на седмицата.

В същото време точката остави Кристъл Палас на 12-то място с 23 пункта.