Кристиян Василев и Десислава Ангелова се разминаха на косъм с медалите от Световната купа по гребане

16:09, 07.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.
кристиян василев десислава ангелова разминаха косъм медалите световната купа гребане

Българските гребци Кристиян Василев и Десислава Ангелова завършиха на 4-о място във финал "А" на дисциплината скиф при мъжете и жените по време на състезанието за Световната купа по гребане в Загреб, Хърватия.

В мъжката надпревара Василев финишира за време 6:55.21 минути, с което остана на по-малко секунда от бронзовото отличие, което отиде в ръцете на сърбина Николай Пименов.

Шампион стана германецът Оливер Цайдлер, а втори се нареди Свери Нилсен.

В същата дисциплина имахме и още един българин в лицето на Емил Нейков, който се нареди 4-ти във финал "Б" с резултат от 7:13.65 минути, с което той заслужи 10-а позиция в общото класиране.

При дамите пък Десислава Ангелова също остана на косъм от отличията и зае 4-та позиция във финал "А" на дисциплината скиф с време 7:39.35 минути, с което остана на малко под две секунди от чехкинята Ленка Луксова.

Победителка стана испанката Вирхиния Диас Ривас, която спря хронометрите на 7:33.93 минути, а среброто заслужи представителката на Швейцария Аурелия-Максима Катарина Янцен, която финишира на изоставане от само две стотни.

Томас Бах: Мисията на олимпийското движение е да върнем спортистите от Русия и Беларус