Конституционният съд отмени решението на Народното събрание Агенция "Пътна инфраструктура" да плати само 50% от парите по договорите за пътно поддържане.
Единодушно решението беше обявено за противоконституционно. Сега средствата трябва да бъдат осигурени от служебното правителство, а регионалният министър обяви от Бургас, че не е изненадан от решението.
"Не е работа на Народното събрание да определя начина на плащането, тъй като това е въпрос на Министерството на регионалното развитие и евентуално на Министерски съвет при разпределението на бюджета, така че не ме учудва решението. Сега се пада отново тежката задача на служебния кабинет да намери решение да бъдат заплатени тези пари. Лошото е, че те с всеки един изминал ден стават повече. Ние ще трябва да разплащаме в момента строителство, което е възложено от периода 2018 - 2020 година", заяви Иван Шишков, служебен министър на регионалното развитие и благоустройството.
Автор: Давид Сукнаров
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата