Кучине Лубе Чивитанова изравни финалната серия срещу Итас Трентино

кучине лубе чивитанова изравни финалната серия исак трентино
07:56, 13.05.2023

Кучине Лубе Чивитанова и Александър Николов победиха с 3:1 (25:18, 27:25, 20:25, 25:16) Итас Трентино Тренто и Матей Казийски в четвърти мач от финалната серия в първенството на Италия по волейбол за мъже. Шампионът от миналия сезон изравни резултата в серията на 2:2.

Решителен за крайния изход се оказа вторият гейм, когато Чивитанова направи обрат от 19:22 до 27:25, за да си осигури солиден аванс в хода на мача.

Александър Николов бе титуляр в първите два гейма, след което се появяваше периодично на терена и се разписа със 7 точки (2 аса). Най-резултатен бе Марлон Янт с 24 точки (7 аса, 2 блокади), с 14 точки приключи Габи Гарсия Фернандес. Матия Ботоло добави 11 точки. За Трентино Матей Казийски се отчете с 16 точки (4 аса), с 12 точки приключи Алесандро Микелето (2 аса). Даниеле Лавия добави 10 точки (3 аса).

Петата и решителна среща ще се проведе на 17 май в "BLM Group Арена" в Тренто.

Президентът Румен Радев ще присъства на освещаването на първата православна църква в Африка