Курьор осигури минимален успех на Черно море над Славия

Черно море Матиас Курьор
Снимка: ПФК Черно море
20:22, 17.07.2022

Черно море победи Славия с минималното 1:0 в мач от 2-рия кръг на Първа лига. Матиас Курьор отбеляза победното попадение на стадион "Тича".

Двубоят бе проследен от Димитър Бербатов, юношата на варненци Илиан Илиев-младши, бившият футболист на тима Константин Мирчев и Петър Величков.

През първото полувреме "моряците" се задоволиха с притежанието на топката, докато гостите отправиха два точни удара. Равенството се запази до почивката.

След паузата домакините поведоха. Мазир Сула изведе Матиас Курьор сам срещу Светослав Вуцов и от малък ъгъл нападателят преодоля противниковия страж за 1:0.

До края на сблъсъка Иван Дюлгеров спаси удари на Кемельо Нгена и Ради Кирилов, за да запази мрежата си суха.

Черно море заема втората позиция в класирането с пълен актив от 6 точки след два изиграни мача. Славия е на 7-ото място с 3 пункта.

Първа победа за волейболистките до 17 години на Eвропейското в Чехия
Измама или недоразумение: Отчитат ли бензиностанциите повече газ в бутилките от фабричния обем?