Кузманов отново с убедителна победа в Белград

12:49, 30.07.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
кузманов отново убедителна победа белград

Димитър Кузманов записа нова убедителна победа на демонстративния турнир на твърди кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич.

Успехът беше пети за рекордьора по победи за "Купа Дейвис" от началто на турнира в сръбската столица. Мико има и две поражения.

Националът на България, който във вторник навърши 27 години, спечели убедително срещу 19-годишния Владан Тадич (Босна и Херцеговина) с 6-1, 6-1 след час игра.

Превъзходствто на българския тенисист си пролича от първите минути като той стигна до точка за пробив още при първото подаване на съперника си. Тадич обаче отрази и трите възможности пред Кузманов и все пак взе своя сервис гейм.

Това се оказа и единственото позитивно за босненаца до края на първата част след като Мико взе следващите пет гейма, за да затвори първия сет с 6:1.

В началото на втората част 19-годишният Тадич прекъсна серията на Кузманов, повеждайки с 1:0 гейма, но за повече нямаше сили.

Нова безответна серия на Димитър от шест гейма му осигури втория сет и крайния успех в двубоя.

Това е втори успех за пловдивчанина в надпреварата през тази седмица, след като в понеделник той разгроми представителя на домакините Борис Бутулия с 6-0, 6-0.

"МеГра", еп.7: Христина Христова и Надя Обретенова споделят как се разпознават фалшиви новини
Новите социално-икономически мерки. Кои сфери ще бъдат подпомогнати?