Квалификантка спря Виктория Томова още на старта в Испания

квалификантка спря виктория томова старта испания
16:25, 27.10.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 80 хиляди долара.

Поставената под номер 4 в схемата българка загуби от чешката квалификантка Линда Фрухвиртова с 1:6, 7:6(4), 4:6. Срещата продължи 2 часа и 43 минути.

Томова загуби пет поредни гейма от 1:1 в 1:6 в първия сет. Във втората част Томова поведе с 4:1, а при 5:3 сервира за спечелване на сета. Вики обаче допусна пробив, а после се стигна до тайбрек.

В него софиянката изостана с 1:3 точки, но спечели шест от следващите седем разигравания. Така българката изравни сетовете.

В третата решителна част Вики изостана с 0:4, но успя да изравни за 4:4. При 4:5 Томова поведе с 40-0, но загуби гейма, а с това и мача.

Томова заработи 1 точка за световната ранглиста и 740 долара от наградния фонд.

По-късно днес Изабелла Шиникова ще играе срещу участващата с "уайлд кард" Алба Карийо Марин от Испания.

Обрат: Няма да допуснат неваксинирани тенисисти на Australian Open