Лацио победи Сасуоло с 2:0

Лацио записа победа като гост с 2:0 срещу Сасуоло в мач от 18-ия кръг на италианското футболно първенство.
16:14, 15.01.2023

В равностоен мач "римските орли" показаха повече прецизност в завършващата фаза и успяха да взета ценни три точки. Матия Дзакани откри резултата от дузпа в добавеното време на първата част, а в последната минута на мача Фелипе Андерсон вкара второ попадение за Лацио.

Римляните заемат пето място с 34 точки, три по-малко от третия Ювентус и четвъртия Интер, които имат по 37. Сасуло е в серия от четири поредни загуби и остава на 16-о място с 16 точки.

По-късно днес са мачовете Торино - Специя, Удинезе - Болоня, Аталанта - Салернитана, Рома - Фиорентина.