Лацио победи в дербито за Рим

лацио победи дербито рим
21:58, 26.09.2021
Чете се за: 02:02 мин.

Лацио победи Рома с 3:2 в столичното дерби от шестия кръг на Серия А. Сергей Милинкович-Савич откри резултата в срещата, а бившият играч на Рома Педро удвои преднината на “лациалите”. Рожер Ибанес върна едно попадение за “римските вълци” преди почивката. През втората част Фелипе Андерсон отново осигури преднина от два гола за своя тим, но Жордан Верету отново намали пасива за крайното 3:2.

Възпитаниците на Моурицио Сари ноложиха домакински натиск и поведоха в резултата след 10 минути игра. Серген Милинкович-Савич засече центриране на Фелипе Андерсон, за да направи резултата 1:0.

В 19-ата минута Педро вкара ново попадение за домакините. Испанецът се превърна в третия футболист, който бележи и за двата тима в дербито за Рим след Арне Селмонсон и Александър Коларов.

Гостите погледнаха към вратата на Пепе Рейна по-смело и в 27-ата минута удар на Николо Дзанило срещна дясната греда.

Преди паузата Рожер Ибанес засече с глава центриране от корнер, за да върне интригата в срещата, правейки резултата 2:1.

През второто полувреме Фелипе Андерсон прати топката във противниковата врата с удар от непосредствена близост за 3:1.

Само 6 минути по-късно възпитаниците на Жозе Моуриньо отново върнаха едно попадение, след точен удар на Жордан Верету от дузпа.

Въпреки загубата Рома заема 4-та позиция с актив от 12 точки. Лацио е 2 позиции по-надолу с точка по-малко.