Лацио се провали срещу Лече и изпусна шанс за Топ 3 в Серия А

лацио провали лече изпусна шанс топ серия
19:49, 04.01.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Отборът на Лацио се провали с гръм и трясък в първия си мач за 2023 година. Столичани загубиха гостуването си на Лече с 1:2 след обрат.

Чиро Имобиле даде аванс на "орлите" в 16-ата минута с хубав завършващ удар по диагонала, след като бе изведен зад отбраната на Лече от Казале. В 57-ата Габриел Стрефеца изравни. След спасен мощен удар от Проведел, топката попадна в Стрефеца, който от воле я прати в опразнената мрежа. Победата за Лече донесе Лоренцо Коломбо в 71-ата. Защитата на Лацио отново не бе добре подредена, позволи топката да стигне до наказателното поле. Ди Франческо бе изпуснат отляво, върна успоредно на голлинията и там Коломбо я заби точно за крайното 2:1.

Лече се изкачи до 12-о място и се отдалечи много от опасната зона. Лацио пропусна добра възможност да влече поне временно в Топ 3 на класирането.

По същото време другият столичен гранд - Рома, победи гостуващия Болоня с 1:0.

Единственото попадение в мача вкара капитанът на римляните Лоренцо Пелегрини от дузпа още в шестата минута. В 17-ата минута удар на Манчини от Рома мина над напречната греда. Болоня пропусна първото си положение след половин час игра, като Орсолини стреля неточно от удобна позиция. В края на първата част пропуски за "джалоросите" направиха Паоло Дибала и Николо Дзаниоло. През втората част Болоня пропусна положения чрез Лукуми и Фергюсън, но не успя да стигне до равенството. Със спечелените три точки Рома изправи Аталанта в класирането и се изкачи до шесто място с равни точки с Лацио и Интер.