Лацио се върна в топ 4 след минимална победа срещу Сампдория

лацио върна топ минимална победа сампдория
08:06, 28.02.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Късен гол на Луис Алберто донесе ценни три точки на Лацио за победата с 1:0 у дома срещу Сампдория в мач от 24-ия кръг на Серия А.

С успеха Лацио събра 45 точки и измести градския съперник Рома от четвъртото място в таблицата преди днешното гостуване на "вълците" на Кремонезе.

Сампдория се нуждае от точки в битката за оставане в елита и оказа сериозна съпротива на римляните, но в 80-а минута Луис Алберто стреля от границата на наказателното поле и донесе втора поредна победа на "орлите" в калчото.

Сампдория е в серия от осем мача без победа и остава на предпоследното място с едва 11 точки, като шансовете на генуезците да запазят елитния си статут намаляват с всеки изминал кръг.

В друг мач снощи Фиорентина победи като гост Верона с 3:0.

Днес ще се изграят срещите Кремонезе - Рома и Ювентус - Торино.