Лацио спечели дербито с Интер на "Олимпико" и оглави Серия А

лацио спечели дербито интер олимпико оглави серия
00:04, 27.08.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Лацио постигна победа с 3:1 при домакинството си на Интер в двубой от третия кръг на италианската Серия А.

Римските „орли“ откриха резултата на „Стадио Олимпико“ в 40-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич пусна дълго, високо подаване в наказателното поле на „незадзурите“ към Фелипе Андерсон, който с глава се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович.

Гостите от Милано изравниха резултата шест минути след началото на втората част. Федерико Димарко центрира от фаул отдясно в пеналтерията на домакините, където Чиро Имобиле изчисти неубедително с глава, Дензъл Дъмфрис спечели високата топка, предоставяйки я на Лаутаро Мартинес на границата на вратарското поле. Аржентинският нападател стигна пръв до кълбото и с едно докосване я прати в левия ъгъл на старжа Иван Проведел.

Четвърт час преди края на срещата Лацио отново поведе след изключително попадение на Луис Алберто, който с удар от движение от дъгата на наказателното поле прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Ханданович, който безпомощно изгледа как тя се вплита в мрежата.

Точка на спора сложи Педро, който с хубав фалцов удар в наказателното поле се разписа в 86-ата минута.

В класирането Лацио е лидер с актив от 7 точки след три изиграни срещи. Интер е четвърти с 6 пункта.

Предимно слънчево време днес
Козмин Моци: Жребият е като за Шампионската лига, но Лудогорец ще се бори във всеки мач