Лацио удари Ювентус и се утвърди на второто място в Серия "А"

08:50, 09.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.
лацио удари ювентус утвърди второто серия

Отборът на Лацио победи с 2:1 като домакин състава на Ювентус в среща от 29-ия кръг на Серия "А" и по този начин се утвърди на второто място в класирането.

"Бианкочелестите" събраха 58 точки и са на пет пред градския съперник Рома и на цели 16 зад лидера Наполи. Межудвременно, поражението за "бианконерите" пък прекъсна серията им от три поредни успеха в първенството, като момчетата на Масимилино Алегри заемат 7-о място с 44 пункта.

На "Стадио Олимпико" Лацио беше отборът, който създаваше по-интересните ситуации през първото полувреме и заслужено откри резултата в 38-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич се възползва от подаване на Матиа Дзакани и отблизо разстреля Войчех Шченсни за 1:0.

Отговорът на Юве не закъсня и още в 42-ата минута Адриен Рабио възстанови равенството след разбъркване в наказателното поле на домакините.

Скоро след началото на второто полувреме обаче Луис Алберто подаде елегантно с пета към Матиа Дзакани, който отново даде аванс на "орлите" с прецизен изстрел по земята.

В 56-ата минута Дзакани отново беше точен, но този път попадението му не бе зачетено заради засада.

До края на срещата играчите на Ювентус се опитаха да избегнат загубата, но с пропуски за "Старата госпожа" се отчетоха Душан Влахович, а малко по-късно и Николо Фаджоли.