 
                     
                     
                    Пилотът на Макларън бе над всички на Силвърстоун.
 
                                                    Ландо Норис закри първия ден от уикенда на Гран при на Великобритания във Формула 1 на висота. Пилотът на Макларън постигна най-бърз резултат във втората свободна тренировка под палещото слънце на пистата Силвърстоун. Освен слънцето, което създаваше трудности на пилотите, силният вятър също не бе за подценяване.
Британецът даде най-бързо време от 1:25.816 и то се оказа достатъчно, за да си осигури първото място пред своите си фенове, 10 000 от които на собствената му трибуна в Стоу Корнър.
Шарл Льоклер (Монако) от Ферари беше втори, на две десети от най-доброто време във второто завъртане. Съотборникът му Люис Хамилтън остана 3-и, на осем хилядни от върха, което подчертава по-нататъшното му подобрение спрямо Скудерията. Люис Хамилтън поведе в първите серии с гуми средни класове, постигайки време от 1:26.592 с гуми C3, за да завърши първите 20 минути от сесията начело и да докаже твърдението, че Ферари се намира в добра кондиция.
В един момент Шарл Льоклер увеличи времето си с 1:26.202 секунди, въпреки че съобщи за проблем с предния ляв лост, който според него му е коствал време. Това отвори вратите за Норис да постигне време от 1:25.816 сек., с което да се изкачи начело в класирането с четири десети преднина пред Льоклер.
Съотборникът на Норис и главен съперник за титлата Оскар Пиастри остана четвърти, Макс Верстапен пети, а Андреа Кими Антонели от Мерцедес е шести във втората тренировка.
Следват Ланс Строл от Астън Мартин на 7-ата позиция, следван от втория болид на Мерцедес, пилотиран от Джордж Ръсел.
 Безпогрешен Норис поведе в генералното класиране във Формула 1 след триумфа в Мексико
                                            
                    
                        Безпогрешен Норис поведе в генералното класиране във Формула 1 след триумфа в Мексико
                    
                     Ландо Норис даде най-добро време в третата свободна тренировка преди Гран при на Мексико
                                            
                    
                        Ландо Норис даде най-добро време в третата свободна тренировка преди Гран при на Мексико
                    
                     Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени