Ланс победи Клермон и излезе на трето място във френската Лига 1

ланс победи клермон излезе трето френската лига
16:03, 12.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Ланс записа убедителна победа над Клермон с 4:0 като гост в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Ланс реши всичко в рамките на 5 минути през първата част. Между 30-ата и 34-ата минута Лоис Опенда вкара хеттрик, с което предопредели изхода на мача. След половин час игра той получи пас от Анжело Фулжини и вкара от малък ъгъл за 0:1. Малко след това той се възползва от много груба грешка на защитник на Клермон и вкара с мощен шут второто попадение. Веднаг аслед това Опенда завърши и хеттрика си, след като излезе сам срещу вратаря и вкара хладнокръвно.

Крайното 4:0 за гостите оформи Алекс Клод-Морис, който вкара с удар в долния ляв ъгъл.

До края на мача Клермон се опита поне да вкара почетно попадение, като Матеуш Витеска стреля, а ударът му срещна напречната греда.

Ланс изскочи на трето място в Лига 1 с убедителния успех, докато Клермон остана на 11-а позиция в класирането.

Норвежката Рагнхилд Гльорсен Хага спечели първото състезание при жените на 50 км масов старт