Леброн изведе ЛА Лейкърс до победа срещу Минесота

09:09, 03.01.2022
леброн изведе лейкърс победа минесота

Леброн Джеймс отбеляза 26 точки за своя ЛА Лейкърс при успеха на "езерняците" у дома със 108:103 срещу Минесота Тимбърулвс в мач от редовния сезон на НБА.

Двубоят в Лос Анджелис протече равностойно, като преди решителната част резултатът беше 80:80.

В решителните минути обаче домакините бяха по-стабилни и в крайна сметка съумяха да стигнат до крайната победа.

Освен 26-те точки на Леброн, за победителите Малик Монк реализира 22 пункта, а Ръсел Уестбруук завърши с 21.

За "вълците" пък Наз Рийд се отчете с "дабъл-дабъл", записвайки 23 точки и 11 бори.

Така, Лейкърс записаха 19-та си победа от началото на сезона, изравнявайки баланса си през кампанията, което им отрежда засега 8-ма позиция в Западната конференция.

Междувременно, "вълците" са една позиция по-назад с баланс от 16 победи и 20 загуби.