Лече се наложи над Аталанта с 2:1 в мач от Серия А

Лече - Аталанта
16:48, 19.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Лече победи Аталанта с 2:1 като гост в ранния неделен мач от италианската Серия А.

Гостите поведоха още в четвъртата минута с попадение на ганайския си нападател Асан Сисей. Той отбеляза с мощен удар с долния ляв ъгъл на вратата на Хуан Мусо.

В 74-ата минута Алексис Блин удвои преднината на Лече с ефектен удар с глава.

Отборът от Бергамо успя да върне само едно попадение в края на мача след грешка на вратаря Владимиро Фалконе. Неговият пас бе пресечен от Расмус Хойлунд.

Малко след това Брандън Сопи от Аталанта успя да се измъкне сам срещу вратаря, но бе вдигнат флага за засада.

Лече се вдигна до 12-о място в класирането, като изпревари Емполи. Аталанта остава на четвърта позиция, но отборът може да бъде изпреварен от Рома и Лацио, ако тимовете от столицата спечелят мачовете си.

Ердоган е изразил признателност пред Радев за подкрепата на България след земетресенията в Турция
Никола Цолов с точки в два от трите си старта на „Яс Марина”