10:02, 21.08.2020
Чете се за: 01:04 мин.
Баскетбол
лейкърс върнаха победния път

"Езерняците" спечелиха втория двубой от серията срещу Портланд със 111:88 и по този начин записаха първия си успех от началото на плейофите.

Лейкърс бяха категорично по-добрият тим на паркета като след първите три част имаха комфортен аванс от 30 точки.

Логично, в последната четвърт победителите от редовния сезон в Западната конференция намалиха темпото и това позволи на Портланд да понамали изоставането си, но нищо повече.

Над всички в двубоя бе Антъни Дейвис, който записа 31 точки и 11 борби, за да помогне за победата на своя тим. За Портланд най-резултатен стана Деймиън Лилард, който се отчете с 18 пункта.

Срещата ще се запомни и с един антирекорд, дело на ЛеБрон Джеймс. Звездата на Лейкърс реализира едва 10 точки, което е най-лошото му постижение в победен мач за негов тим във фазата на плейофите. Досега във всичките шест двубоя, в които той реализира по-малко от 15 точки, неговият тим неизменно губеше.

Следващият мач от серията между Лейкърс и Портланд е в неделя, рано сутринта българско време.

В друг двубой от снощи Милуоки Бъкс също завоюва първи успех в плейофите. "Елените" се справиха с Орландо Меджик със 111:96 и поправиха грешката си от преди два дни, когато допуснаха изненадващо поражение.

И във втория двубой най-резултатен стана играчът на Орландо Никола Вучевич с 32 точки, но този път това се оказа недостатъчно за неговия тим.

За Бъкс отново блестеше Янис Антетокумбо, който записа 28 точки и извоюва 20 борби. Брук Лопес също изигра силен двубой, завършвайки с 20 точки.

По този начин и Милуоки, по подобие на Лейкърс изравниха серията, а мач номер 3 от нея е в понеделник вечерта.