Лестър повиши темпото след почивката и надигра Рандерс

Лестър
23:25, 17.02.2022

Лестър победи Рандерс с 4:1 в първия 1/16-финален мач между двата тима от Лигата на конференциите. Вилфред Ндиди откри резултата, а Вито Хамершьой Мистрати изравни. Харви Барнс Патсон Дака Киърън Дюсбъри-Хол се разписаха след почивката, за да донесат победата на мидландци.

Възпитаниците на Брендън Роджърс се възползваха от домакинския си натиск и откриха резултата в 23-ата минута. Вилфред Ндиди стреля в десния ъгъл на противниковата врата.

С последната си атака за полувремето гостите възобновиха равенството. Вито Хамершьой Мистрати бе изведен сам срещу вратаря и с удар в долния ляв ъгъл изравни.

След почивката "лисиците" взеха нещата в свои ръце и си върнаха преднината още в 49-ата минута. Харви Барнс бе точен с шут от границата на наказателното поле. Само шест минути по-късно неговият съотборник Патсон Дака последва примера му и също записа името си сред голмайсторите с гол от близка дистанция.

Юношата на клуба Киърън Дюсбъри-Хол оформи крайния резултат в 74-ата минута с изстрел в долния ляв ъгъл.

Реваншът между двата тима е след седмица от 19.45 часа.