Левски надви Спортист (Своге) в неофициалния дебют на Мъри

левски надви спортист своге неофициалния дебют мъри
20:20, 03.09.2021

Отборът на Левски победи втородивизионния Спортист (Своге) с 2:1 в приятелска среща, играна на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Контролата бе и неофициалният дебют на новия наставник на "сините" Станимир Стоилов, който се завърна начело на Левски след 13 години.

Стоилов даде шанс за изява на новото попълнение Любомир Костадинов, а двубоят от трибуните изгледа и друго очакван нов футболист в селекцията на "сините" – панамският защитник на Етър Хосе Кордоба.

Левски удари две греди и закономерно поведе в резултата малко след началото на втората част. Точен от дузпа в 52-ата минута бе Георги Миланов, а в 66-та минута Любомир Тодоров покачи преднината на "сините" на два чисти гола.

Гостите успяха да реализират едно попадение в 89-ата минута чрез Иво Харизанов, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар.