Левски отстъпи на Макаби Хайфа в Балканската лига

21:18, 10.01.2022
левски отстъпи макаби хайфа балканската лига

Българският баскетболен шампион Левски допусна трета загуба в Балканската лига, след като отстъпи с 60:78 при домакинството си на израелския Макаби Хайфа в среща от група А.

В класирането "сините" заемат 3-та позиция с актив от 7 точки и баланс 2-3, докато Макаби са едно място по-назад с 6 пункта и баланс 2-2.

Двубоят в зала "Универсиада" вървеше равностойно през първото полувреме в чийто край Левски изоставаше само с две точки при 40:42.

След почивката обаче гостите показаха по-добра игра и съумяха да отворят сериозна разлика в резултата, която им позволи да стигнат и до крайната победа след 78:60 в тяхна полза.

За победителите Рафаил Пътни стана най-резултатен с 20 точки, към които прибави и 12 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". С "дабъл-дабъл" завърши още и Даниел Коперберг (14 точки и 10 борби).

За Левски най-полезен беше българският национал Чавдар Костов, който реализира 18 точки, а Ивица Радич добави 10.

Холивудски звезди бойкотираха "Златен глобус" заради подбора на журито и печелившите