Левски постигна категоричен успех в домакинството си на Нефтохимик 2010

Венислав Антов бе най-резултатен за победителите.

ВК Левски
Снимка: Startphoto.bg
20:59, 26.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Левски победи с 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) у дома Нефтохимик 2010 в дербито от втория кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

"Сините" не оставиха съмнение в своето превъзходство и приключиха мача за малко повече от един час. Гостите пропуснаха шансове да направят срещата по-интересна във втората и трета част.

Венислав Антов беше най-резултатен в полза на шампионите с 14 точки. Тодор Скримов добави още 12 пункта, а с 11 се отличи Светослав Гоцев.

За бургазлии с 16 точки се отличи Рафал Фарина. Розалин Пенчев реализира 10 точки за Нефтохимик 2010.

Левски е на първо място в класирането до момента с два поредни успеха, докато гостуващият тим е на седма позиция.

В друга среща от кръга Черно море се наложи у дома срещу Дунав Русе с 3:2 (23:25, 25:19, 25:12, 20:25, 15:6), след като изоставаше с 0:1 гейма.

Първа победа на международната сцена за женския национален отбор на България по хандбал от 9 години
Древни съдове с ярки окраски разкриват непозната цивилизация от бреговете на Дунав