Левски с класика срещу Локомотив Пд

22:23, 21.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.
левски класика локомотив

Отборът на Левски се върна към победите в Първа лига, след като надигра с класическото 3:0 като гост състава на Локомотив Пловдив в среща от 32-ия кръг.

С успеха момчетата на Елин Топузаков взеха реванш от "черно-белите" за поражението на "Лаута" от преди две седмици в края на редовния сезон и така "сините" вече са с актив от 58 точки на 4-ото място, на три зад 3-ия ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив пък остава на 6-ата позиция с 50 пункта.

Левски откри резултата в 35-ата минута на срещата, когато стражът на домакините Илко Пиргов допусна груба грешка на няколко метра пред своята врата, а от нея се възползва Рикардинцо, за да отбележи за 1:0.

Само пет минути по-късно Андриан Краев стреля опасно с глава, Пиргов отклони топката в гредата, но при добавката Ивелин Попов нямаше как да сбърка и удвои аванса на гостите.

Класическото 3:0 в срещата пък оформи Филип Кръстев в 79-ата минута, наказвайки още една неточност в защитата на Локомотив Пловдив.

Александър Везенков: Загубата боли, никой не помни какво си направил, ако не спечелиш
Замеряха с червена боя сградата на ЕК у нас, външното ни министерство осъди посегателството