Левски се отърва с 0:0 срещу Ботев (Враца), Борислав Цонев със съмнения за тежка травма

13:07, 04.10.2020
Чете се за: 00:50 мин.
левски отърва ботев враца борислав цонев съмнения тежка травма

Левски завърши наравно 0:0 в домакинството си срещу Ботев Враца от осмия кръг в шампионата.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които не можеха да разчитат на подкрепата на своите привърженици. Контузия в коляното на левия крак получи Борислав Цонев, който беше заменен принудително от Симеон Славчев.

В 17-ата минута Стивън Петков стреля с глава, но вратарят Красимир Костов отрази удара. Седем минути по-късно пък попадения на Петков беше отменено заради засада.

В 28-та минута Ники Михайлов направи важно спасяване след удар на Илия Миланов, а малко по-късно и гредата се притече на помощ на "сините" след изстрел нa техния бивш футболист и настоящ капитан на врачани, Валери Домовчийски.

Втората част започна с неточен удар на Славчев, като същевременно Ивайло Михайлов и Илия Миланов от гостуващия тим също получиха контузии и бяха заменени принудително.

В 73-та минута Найджъл Робърта отправи мощен удар към вратата на Ботев, но Красимир Костов отново беше на мястото си.

Шест минути след това резервата за гостите Петър Атанасов също пропусна да се разпише.

В 82-та минута домакините отново бяха близо до гола, но Васил Добрев се намеси решително след разбъркване в наказателното поле на Ботев Враца.

Бившият национал Валери Божинов направи повторен дебют за Левски, влизайки в игра като резерва в 85-ата минута.

В допълнителното време Атанасов от гостите и Паулиньо от фаул за домакините пропуснаха изгодни положения да осигурят трите точки за отборите си.

"Парк фест" в София: Безспирно забавление с много награди и музика