Левски спечели турнира "Звезди на бъдещето" при момичетата, италиански триумф в надпреварата при момчетата

левски спечели турнира звезди бъдещето момичетата италиански триумф надпреварата момчетата
от БНТ , Източник: ВК Левски
18:09, 23.12.2023
Чете се за: 04:00 мин.

Левски стана шампион при момичетата, а италианският Дяволи Роса триумфира при момчетата в третото издание на международния турнир по волейбол "Звезди на бъдещето", който отново се проведе в зала "Левски София", а в него се включиха 12 отбора с таланти до 16 г. от пет силни волейболни нации – България, Италия, Русия, Полша и Сърбия

При момичетата родният Левски спечели директната битка за първото място след победа над руския Нижни Новгород с 3:0 гейма. В същото време полският Стежица измъкна успех с 2:1 гейма над българския ЦПВК, за да завърши на трето място, оставяйки съперника си четвърти. Сръбският Цървена звезда пък надви италианския Перуджа с 3:0 в битката за 5-ото място.

В същото време италианският Дяволи Роса спечели безапелационно първото място при момчетата с пет победи и без загубен гейм, като в последната си среща шампионите надиграха завършилия без победа в надпреварата Цървена звезда с 3:0 гейма. В директен мач за второто място руският Факел измъкна успех с 2:1 гейма над домакините от Левски, които завършиха трети. В последния двубой Люлин победи с 3:0 гейма Берое и така зае 4-ото място в крайното подреждане.

Медалите в тазгодишното издание на турнира "Звезди на бъдещето" бяха връчени от старши треньора на мъжкия тим на Левски Николай Желязков, а към него се присъединиха и част от състезателите на "сините" - Симеон Николов, Майкон Морейра, Александър Къндев, Кристиан Титрийски и Костадин Козелов. По традиция всеки един участник получи отличие, тъй като мотото на надпреварата е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства.

Купата на шампионите при момчетата на Дяволи Роса бе връчена от съпрезидента на Левски Владимир Николов и треньора на "сините" Николай Желязков.

MVP на турнира стана Лоренцо Моро от състава на победителите, а в идеалния отбор на турнира попаднаха още Даниеле Волпара (Дяволи Роса), Семьон Капранов (Факел), Ивайло Донов (Левски), Антоан Веселинов (Люлин), Веселин Кокалов (Берое) и Коста Попович (Цървена звезда).

При момичетата шампионките от Левски бяха наградени от съпрезидента на "синия" клуб и вицепрезидентна Българската федерация по волейбол Давид Давидов и турнирният директор Атанас Гаров.

За най-добра в турнира беше определена Андриана Голева от тима на "сините". Освен нея в идеалния отбор на турнира попаднаха още Ивайла Рикова (Левски), Олга Соловьова (Нижни Новгород), Юлия Якимяк (Стежица), Калина Венева (ЦПВК), Лана Батаз (Цървена Звезда) и Елеонора Чебили (Перуджа).

Турнирът "Звезди на бъдещето" се проведе с подкрепата на Българската федерация волейбол.

Оставиха в ареста Колин Колев, един от обвиняемите за най-големия инкасо обир у нас