Лил победи Троа с 5:1 във френската Лига 1

Лил победи Троа с 5:1 в мач от 19-ия кръг на френската Лига 1.
17:38, 15.01.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Лил победи Троа с 5:1 в мач от 19-ия кръг на френската Лига 1. По два гола за успеха на домакините вкараха Мохамед Байо и Джонатан Дейвид, един добави Алан Виржиниус.

Интригата в мача приключи още преди почивката, като Байо откри резултата, а в добавеното време канадският таран Джонатан удвои аванса на Лил.

В началото на второто пълувреме Байо направи преднината на "песовете" класическа. Троа намери сили да върне един гол чрез Мама Балдe, но Виржиниус вкара четвърти гол, а Джонатан заби петото попадение малко преди края на редовното време.

С успеха Лил изпревари Лориен и се изравни по точки на шесто място с борещите се за европейски квоти Рен и Монако.

Троа се смъкна с една позиция и вече е 14-и в Лига 1.

По-късно днес са срещите Анже - Клермон, Монпелие - Нант, Реймс - Ница, Тулуза - Брест, Монако - Аячо, Рен - Пари Сен Жермен.