Ливърпул излъга Тотнъм в края, за да оглави еднолично Висшата Лига

11:54, 17.12.2020
Чете се за: 00:39 мин.
ливърпул излъга тотнъм края оглави еднолично висшата лига

Роберто Фирмино в 90-та минута донесе трите точки на шампионът Ливърпул при успеха с 2:1 над Тотнъм, в мач от 13-ия кръг на английското футболно първенство.

Преди този двубой двата обора бяха с еднакъв брой точки, като само головата разлика даваше предимство на "шпорите". С успеха си обаче "мърсисайдци" са вече едноличен лидер във Висшата Лига, докато Тотнъм са втори.

Ливърпул изцяло контролираше случващото се през първата част и закономерно откри резултата в 26-та минута поведе с попадение на Мохамед Салах.

При първата си контраатака в 33-та минута обаче Тотнъм изравни, точен отново беше Хюн-Мин Сон, който се разписа за 11 път от началото на сезона в Англия.

След почивката и двата отбора имаха шансове, като Садио Мане и Стивън Бергвайн видяха как техни удари се отбиват от гредите.

В самия край на срещата все пак Роберто Фирмино зарадва малкото фенове по трибуните, след като засече с глава центриране от корнер, за да донесе ценен успех на играчите на Юрген Клоп.