Ливърпул нанесе първа загуба на Наполи в Шампионската лига с голове близнаци

00:07, 02.11.2022
Чете се за: 02:12 мин.
ливърпул нанесе първа загуба наполи шампионската лига глове близнаци

Отборът на Ливърпул постигна победа с 2:0 при домакинството си на Наполи в двубой от последния кръг на група А в Шампионската лига.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на стадион „Анфийлд“ в 85-ата минута, когато Константинос Цимикас центрира от ъглов удар в наказателното поле на неаполитанците, където резервата Дарвин Нунес се извиси над всички и стреля с глава, вратарят Алекс Мерет се опита да улови топката и я изпусна, а това даде възможност на Мохамед Салах да се разписа с добавка то близка дистанция. Мерет не допусна топката да се оплете в мрежата му и спаси, но кълбото бе преминало голлинията.

Десетина минута след началото на второто полувреме Наполи бе отбелязал гол чрез Лео Йостигор, който засече с глава центриране от фаул на Хвича Кварацхелия отляво в пеналтерията на домакините, но попадението бе отменено заради засада на бранителя на гостите след намеса на ВАР.

Ливърпул сложи точка на спора в осмата минута от добавеното време на срещата. По подобие на първия гол, след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Наполи, Върджил ван Дайк стреля с глава, топката попадна ниско в средата на терена, стражът Мерет отново бе неубедителен при изявите си и топката стана притежание на Нунес, който на голлинията само добута топката във вратата.

В класирането Ливърпул е втори с 15 точки, колкото има и лидерът Наполи, но съставът на Лучано Спалети е с по-добра голова разлика.

Байерн Мюнхен постигна комфортна победа над Интер и спечели групата си в Шампионската лига с пълен актив от точки
Видеоклип с побой над момче предизвика напрежение в Русе, младежи се събраха пред блока на нападателя