Ливърпул победи Милан в мач с два обрата

ливърпул победи милан мач два обрата
23:40, 15.09.2021
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Ливърпул победи гостуващия Милан с 3:2 в първия си мач от група "B" на Шампионската лига.

Двубоят на "Анфийлд" бе изключително интересен, тъй като станахме свидетели на два пълни обрата.

Мърсисайдци поведоха още в 9-ата минута, когато Александър-Арнолд проби в наказателното поле на "росонерите" току пред погледа на Леао и стреля от малък ъгъл, топката рикошира в шпагата на Томори и прескочи Менян за 1:0.

Съставът на Юрген Клоп можеше да удвои преднината си в 13-ата минута, когато поличи правото да изпълни дузпа за игр с ръка на Исмаел Бенасер в наказателното поле на Милан. Зад топката застана Мохамед Салах, който стреля силно в долния десен ъгъл на вратата, но Майк Менян спаси.

Противно на показаното от двата тима на терена, в 42-ата минута Мулан стигна до изравнително попадение чрез Анте Ребич, който с хубав удар по земя разпечата вратата на Алисон.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме гостите стигнаха до пълен обрат в срещата, когато Браим Диас се оказа най-съобразителен в малкия пеналт на Ливърпул и вкара топката в опразнената врата на домакините.

Второто полувреме започна отлично за мърсисайдци. В 48-ата минута Дивок Ориги пусна прекрасен прехвърлящ пас към Мохамед Салах, който не сбърка сам срещу Менян и се реваншира за изпусната дузпа пред първата част.

Вторият обрат в срещата стана факт в 69-ата минута, когато капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън стреля от границата на наказателното поле след центриране от корнер, а топката влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на италианците.

В другия мач от същата група Б, Атлетико Мадрид и Порто не успяха да излъчат победител и приключиха при 0:0.