Ливърпул вкара седем гола на Глазгоу Рейджърс и продължава към 1/8-финалите на Шампионската лига

23:40, 12.10.2022
Чете се за: 02:20 мин.
ливърпул вкара седем гола глазгоу рейджърс продължава финалите шампионската лига

Отборът на Ливръпул постигна разгромна победа със 7:1 при визитата си на Глазгоу Рейнджърс в мач от четвъртия кръг на Шампионската лига.

Първенецът на Шотландия откри резултата на стадион „Айброкс“ в 17-ата минута чрез Скот Арфийлд, който с удар от границата на наказателното поле на „мърсисайдци“ прати неспасяемо топката под напречната греда на вратата, пазена от стража Алисон Бекер.

Седем минути по-късно съставът на Юрген Клоп изравни. Цимикас центрира от ъглов удар в пеналтерията на „сините“, където на първа греда Роберто Фирмино засече с глава, разписвайки се в мрежата зад стража Алън Макгрегър.

Ливърпул осъществи пълен обрат в 55-ата минута, когато Трент Александър-Арнолд центрира отдясно в наказателното поле на Рейджърс, където Фирмино с удар от движение от близка дистанция реализира второто си попадение в срещата.

„Червените“ постигнаха аванс от два гола след малко повече от час игра, когато точен бе Дарвин Нунес след асистенция на Фабио Карвальо.

След това появилият се от резервната скамейка Мохамед Салах реализира хеттрик след попадение в 75-ата, 80-ата и 81-ата минута.

Крайното 7:1 в полза на Ливърпул направи Харви Елиът с гол в 89-ата минута.

В класирането Ливърпул е втори с актив от девет точки, докато Глазгоу Рейнджърс е последен без точков актив. Лидер е Наполи с 12 пункта, а третото място заема Аякс с три точки.