Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис

лия каратанчева елиминира третата поставена турнир италия глушкова преодоля квалификациите тунис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
20:03, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Българката Лия Каратанчева стартира с победа на сингъл на тенис турнира на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Родната състезателка елиминира в първия кръг третата поставена Сапфо Сакелариди от Гърция след успех с 4:6, 6:2, 6:2 в двубой, който продължи близо два часа и половина.

С тази победа Каратанчева се класира за следващата фаза, където ще срещне Андреа Гарсия от Испания.

През миналата седмица Лия спечели титлата на двойки на друг турнир в Санта Маргерита ди Пула.

Междувременно Денислава Глушкова преодоля квалификациите на сингъл на тенис турнира в Хамамет (Тунис) също с награден фонд 25 хиляди долара.

20-годишната българка записа два успеха в пресявките, а в дуел за място в основната схема се наложи над германката Франциска Шидат с 6:3, 6:2.

По този начин страната ни ще има още една тенисистка в същинската фаза на надпреварата, откъдето директно започва поставената под №2 Изабелла Шиникова.

Шиникова и Глушкова загубиха днес с първия кръг на двойки с 6:3, 0:6, 6-10 от четвъртите поставени Мария Гонзалес от Колумбия и Инес Ибу от Алжир.