Лия Каратанчева и Росица Денчева се класираха за втория кръг на сингъл на турнир на ITF в Пазарджик

Квалификантката Денислава Глушкова загуби с 5:7, 1:6 от Андреа Присакариу (Румъния).

росица денчева класира втория кръг сингъл девойките ролан гарос
Снимка: АРХИВ
17:08, 18.09.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Лия Каратанчева и Росица Денчева се класираха за втория кръг на сингъл на турнира за жени от категория W75 с награден фонд от 60 хиляди долара. Надпреварата от календара на международната тенис федерация (ITF) се провежда на кортовете на ТК „Фаворит" в град Пазарджик.

В изцяло български двубой Лия Каратанчева победи със 7:5, 6:1 Гергана Топалова. Срещата продължи 70 минути.

Каратанчева направи пет пробива, а Топалова четири в първия сет, който Лия спечели със 7:5. Във втората част Каратанчева поведе с 5:0 и спечели с 6:1. Във втория кръг Лия Каратанчева ще играе срещу №4 в схемата и №164 в световната ранглиста Екатерина Макарова (Русия).

Росица Денчева надигра друга българка Лидия Енчева с 6:3, 7:5 за 99 минути.

17-годишната Денчева спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет. 18-годишната Енчева имаше преднина от 5:2 във втората част, но загуби следващите пет гейма. Във втория кръг Росица Денчева ще играе срещу третата в схемата и №138 в света Ела Зайдел (Германия).

За победите си Каратанчева и Денчева заработиха по 9 точки за световната ранглиста.

Глушкова изостана с 2:5, но успя да изравни за 5:5 в първия сет. За съжаление българката загуби следващите два гейма, а с това и сета. Във втората част Глушкова спечели само един гейм и отпадна. Преди този мач Денислава постигна две победи квалификациите.

В турнира на двойки Джулия Терзийска и Ани Вангелова отстъпиха с 6:1, 1:6, 5-10 от Михаела Байерлова (Чехия) и Илай Йорук (Турция).
Вчера три българки се класираха за четвъртфиналите на двойки.

Поставените под номер 2 на двойки Лия Каратанчева и Сапфо Сакелариди (Гърция) ще играят за място на полуфиналите срещу Андреа Присакариу (Румъния) и Катерина Цигурова (Швейцария).

Българките Зиновия Ванева и Беатрис Спасова ще играят на четвъртфиналите срещу вторите поставени Ела Зайдел (Германия) и Даря Семенистая (Латвия), които победиха Диа Евтимова и Габриела Лий (Румъния) с 6:2, 7:5.

Българката Биляна Павлова-Димитрова и Каролине Вернер от Германия загубиха с Анита Вагнер (Босна Херцеговина) и Вероника Еравец (Слования) с 2:6, 2:6.

Как правната комисия в ЕП ще проверява бъдещите еврокомисари - коментар на Илхан Кючюк