Поражение за българската тенисистка.
Лия Каратанчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Нейпълс (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.
Българката отстъпи с 2:6, 5:7 от Джесика Пиери (Италия). Срещата продължи час и 48 минути.
Каратанчева изостана с 0:3 и загуби първия сет с 2:6. Българката успя да върне пробив при 4:5 за 5:5 във втория сет, но загуби следващите два гейма. Преди този мач Каратанчева постигна две победи на турнира без да загуби сет.
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си