Лия Каратанчева се класира за втория кръг на турнира в Маспаломас след обрат

от Вяра Илиева
15:50, 08.08.2023
Чете се за: 01:12 мин.
лия каратанчева класира втория кръг турнира маспаломас обрат

Лия Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на силния турнир на клей в Маспаломас (Испания) с награден фонд от 100 хиляди долара.

19-годишната българка победи на старта на основната схема Марта Матула от Гърция с 6:4, 7:5. Срещата продължи 1 час и 49 минути.

Националката на България за "Били Джийн Къп" проби в края на първия сет за 6:4. Във втората част Каратанчева направи забележителен обрат от 2:5 до 7:5.

Това е трета поредна победа за българката на турнира. Преди този мач тя записа два убедителни успеха без да загуби сет в квалификациите.

Във втория кръг Каратанчева ще играе срещу №276 в световната ранглиста Сузан Ламенс от Нидерландия.

Александър Зверев е на полуфинал в Мастърс турнира в Рим
09:46, 16.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
ПСЖ отказа Ница от борбата за местата в Шампионската лига
09:36, 16.05.2024
Селта остава в Ла Лига след победа над Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид се класира за Шампионската лига
09:26, 16.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Виктория Томова се изправя срещу британската номер 1 Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
08:49, 16.05.2024
Манчестър Юнайтед се върна на победния път, Челси излезе на шестото място във Висшата лига
08:16, 16.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Онс Жабер открива сезона на трена в Нотингам, където Кейти Боултър ще защитава титлата си
Чете се за: 02:57 мин.
Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Даниел Колинс развали изцяло беларуски полуфинал на турнира WTA 1000 в Рим след победа срещу Виктория Азаренка
22:50, 15.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Михайлов за новия шеф на съдиите у нас: С неговия опит и експертиза българското съдийство ще се развие в положителна посока