Лийдс надигра убедително Кардиф в преиграването и се класира напред за ФА Къп

Лийдс
08:33, 19.01.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Лийдс спечели убедително с 5:2 срещу Кардиф Сити и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия по футбол.

Преди седмица двубоят завърши 2:2, но в преиграването Лийдс не срещна трудности.

На своя "Елънд Роуд" домакините поведоха с 3:0 до почивката с два гола на 19-годишния Вилфред Ньонто (1, 36) и един на Родриго (34).

През втората част на два пъти се разписа и Патрик Бамфорд (71, 76).

Калъм Робинсън направи загубата на гостите по-почетна с два късни гола в 86 и 90-а минути.

В следващия кръг на турнира Лийдс ще срещне победителя от сблъсъка между Бореъм Ууд и Акрингтън.

Иван Таков за шансовете за кабинет с третия мандат: До вчера бях умерен песимист, но вече не съм
Проф. Кантарджиев: Комбинираните случаи на грип и коронавирус са рядкост и не е толкова опасно