Лодка с 36 бежанци и мигранти пристигна на гръцкия остров Лесбос рано тази сутрин от турския бряг. Те ще бъдат настанени за 14 дни на специално място за карантина заради коронавируса и за да не се смесят с останалите в приемните центрове.
Според гръцките медии се очаква представители на Националната организация за обществено здраве да тества бежанците и мигрантите преди да бъдат поставени под карантина.
Това е третата лодка, която пристига в Лесбос от началото на този месец. Общо 70 бежанци и мигранти пристигнаха в два отделни случая, 51 мигранти на 6 май и 19 на 10 май.
След анализираните проби във вторник беше съобщено, че двама души от първата група са заразени с коронавирус, въпреки че нямат симптоми.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите