Локомотив и Ботев Пловдив записаха победи срещу втородивизионни отбори

локомотив пловдив първият финалист купата българия
Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
16:30, 05.02.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив регистрираха победи в контролните си двубои срещу втородивизионни отбори.

"Смърфовете" надиграха Миньор Перник с 3:1.

Димитър Илиев откри резултата в 10-ата минута в сблъсъка, игран в село Склаве. Той засече центриране на Лукас Салинас за 1:0. Само шест минути по-късно обаче перничани стигнаха до изравнително попадение.

Венсан Марсел върна преднината на пловдивчани след половин час игра.

След почивката Мартин Паскалев оформи крайния резултат в 63-ата минута.

"Канарчетата" пък разгромиха Септември (София) с 5:1.

Столичани първи стигнаха до попдение в 17-ата минута, дело на Атанас Кабов. Пловдивчани бързо изравниха с гол на Маркиньос.

През втората част домакините получиха дузпа за нарушение срещу новото попълнение Брахими. С успешно реализиран 11-метров наказателен удар на Маркиньос домакините стигнаха до обрат.

Изстрел на Реда Рабей се отби от крака на Рафаил Пърликов и попадна в противниковата врата за 3:1. Филип Филипов увеличи преднината на тима си с гол в 84-ата минута от вътрешността на наказателното поле. Монир Ал Бадарин оформи крайния резултат в 87-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно на Николай Минков.

Следващата контрола на Локомотив Пловдив е във вторник (8 февруари) срещу Пирин (Благоевград), а Ботев Пловдив ще премери сили с Марица на 12 февруари (събота).