Локомотив Пд надви Ботев (Враца) след здрава битка на "Лаута"

19:40, 15.08.2020
Чете се за: 01:51 мин.
локомотив надви ботев враца здрава битка лаута

"Смърфовете" спечелиха с 2:1 и постигнаха първи успех в efbet Лига през новия сезон.

Бирсент Карагерен изведе домакините напред рано в двубоя, но в средата на първото полувреме Валери Домовчийски изравни от дузпа.

Успехът за пловдивчани донесе Лукас Салинас малко след почивката.

Мачът ще се запомни със страхотната битка между двата тима, която за съжаление доведе до няколко груби нарушения, кото нажежиха обстановката на "Лаута".

Това също бе и мач номер 250 в елита за капитана на Локомотив Пд и Футболист номер 1 на България-Димитър Илиев. На специална церемония преди началото на двубоя Илиев бе награден заради своето постижение

А ето и какво се случи в двубоя:

Домакините не чакаха дълго, за да открият резултата. В 8-та минута Малембана намери Карагерен, който опита елегантно да премине защитник на врачани, но не успя.

За негово щастие кълбото отново се върна при него след малко щастлив рикошет и останал очи в очи с вратаря на Ботев, българският национал не сбърка, давайки преднина на своя тим.

Димитър Илиев имаше шанс да удвои скоро след това, но този път вратаря Костов демонстрира отличен рефлекс.

Четвърт час след началото на двубоя и Йосип Томашевич тества вратаря на гостите, но отново Краси Костов бе на мястото си.

Врачани стигнаха до първата си възможност малко след това. Петър Атанасов се измъкна до черно-бялата отбрана и стреля с глава, но в страни от целта.

Гостите все пак стигнаха до изравнителен гол малко по-късно. Даниел Генов бе фаулиран от Масореро в наказателното поле и Валери Домовчийски реализира дузпата, за да възстанови паритета на "Лаута".

Футболистите на Антони Здравков бяха много близо и до пълния обрат, но отново Петър Атанасов не намери очертанията на вратата от непосредствена близост.

В 34-та минута и "смърфовете" имаха претенции за наказателен удар, след като Димитър Илиев бе грубо изритан от защитник в зелено.

Съдията Георги Николов обаче прецени, че нарушение няма и даде знак играта да продължи.

Така на почивката резултата бе 1:1.

Домакините отново излязоха напред малко след подновяването. Анте Ралица подаде с външен фалц към Лукас Салинас, а бразилецът с чудесен удар от движение направи 2:1.

В 64-та минута Димитър Илиев стреля опасно с глава, но топката премина малко над напречната греда.

Минута по-късно Ботев Враца трябваше да понесе тежък удар, след като голмайсторът им и основен нападател Валери Домовчийски напусна терена контузен.

Тази промяна несъмнено разколеба гостите, които като че ли изгубиха идеи какво да направят в предни позиции.

Постепенно играта се успокои и интересните ситуации понамаляха.

Към края на двубоя обстановката се изнерви и нарушенията зачестиха. Така се стигна до 87-та минута, когато Аласан Н'Диайе извърши фаул и след невъздържаната си реакция получи втори жълт, респективно червен картон.

Грубата игра в края доведе до общо 8 официални предупреждения, по 4 за всеки отбор.

В край на сметка "черно-белите" стигнаха до първи успех за новата кампания, след загубата от Ботев Пловдив миналата седмица.

За врачани пък това бе първо поражение за новия сезон.

В следващия кръг Локомотив Пд гостува в Славия в генерална репетиция и за двата тима преди мачовете от Лига Европа.

Ботев Враца от друга страна приема ЦСКА-София.