Локомотив Пд се върна към победите, след като удар Хебър като гост

15:19, 13.11.2022
Чете се за: 01:42 мин.
локомотив върна победите удар хебър гост

Отборът на Локомотив Пловдив сложи край на серията си от четири последователни двубоя в Първа лига, след като в среща от 18-ия кръг надигра с 2:1 като гост състава на Хебър Пазарджик.

С успеха "смърфовете" събраха 33 точки и се изкачиха до 4-та позиция в класирането, докато Хебър остава на предпоследното 15-то място с 12 пункта.

На националния стадион "Васил Левски" отборът на Локомотив Пд поведе след половин час игра чрез Ивайло Димитров, който се разписа с удар от далечна дистанция.

В края на първото полувреме Хебър вкара топката във вратата на гостите, но попадението на Глиб Бухал бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Десет минути след началото на втората част обаче домакините стигнаха до равенството, когато Ивайло Михайлов се разписа от близо след подаване на Венсан Марсел.

Все пак в 62-та минута играчите на Локомотив Пловдив стигнаха до трите точки чрез Джовани, чийто изстрел затрудни Петър Дебарлиев, който не се намеси подобаващо и топката влезе във вратата на Хебър.