Локомотив Пловдив е на точка от първото място след класика над Черно море на "Лаута"

гол глава донесе победата локомотив пловдив септември софия
19:25, 17.09.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Локомотив Пловдив постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

„Смърфовете“ откриха резултата на стадион „Локомотив“ в 12-ата минута, когато Петър Витанов изведе Бабакар Дион отдясно в наказателното поле на „моряците“, а белгиецът с удар по диагонала от движение се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от стража Иван Дюлгеров.

Домакините удвоиха преднината си в срещата след почти час игра. Голмайсторът Дион пусна дълго диагонално подаване към Бирсент Карагарен отляво в наказателното поле на Черно море. Карагарен овладя на гърди, с което се освободи от опеката на Виктор Попов и останал очи в очи с Дюлгеров, прати топката покрай страна на гостите, разписвайки се долния ляв ъгъл на неговата врата.

Крайният резултат в срещата оформи Димитър Илиев с изпълнение стил „Паненка“ в 66-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Атанасов срещу Матеус в пеналтерията на варненци.

В класирането Локомотив Пловдив събра актив от 22 точки и се изкачи на четвъртото място, с три пункта преднина пред петия Черно море.

Новото попълнение на Левски игра едно полувреме за втория тим на "синтие" при разгром над Сливнишки герой
Енергийна миграция: Югоизточна Испания се превръща във втори дом за жители на Северна Европа