локомотив пловдив надви минимално украинския кошмар цска зоря луганск
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив
17:16, 21.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Локомотив Пловдив постигна първа победа за 2023 година. "Черно-белите" се наложиха с минималното 1:0 над украинския Зоря Луганск в контрола, която се игра на терена на на спортен комплекс "Фанатик" в турския курорт Белек.

Капитанът Димитър Илиев отбеляза единственото попадение в мача. В предишните две проверки пловдивчани записаха две поражения - от Хебър (0:1) и от Динамо Тбилиси (0:2).

Първата добра ситуация за Локо дойде в 15-ата минута. След центриране от корнер се получи разбъркване и топката стигна до Ерик Сорга. Той шутира, но прави в ръцете на вратаря.

Малко след това Денислав Александров стреля от движение от границата на наказателното поле, но покрай гредата.

В 24-ата минута Бабакар Дион напредна отдясно и подаде към Димитър Илиев. Капитанът отправи хубав удар, но вратарят на Зоря изби в корнер.

Минута преди почивката Бабакар Дион центрира от корнер и Милош Петрович отклони с глава към далечна греда. Там Димитър Илиев изскочи зад защитниците на Зоря и от близо засече с крак за 1:0.

Четвърт час преди края Евандро изведе по перфектен начин Ивайло Димитров в наказателното поле, но ударът на нападателя срещна гредата.

Може ли сухата зима да доведе до слаба реколта и безводие на места у нас?