Локомотив Сф записа четвърта победа за сезона в женското баскетболно първенство

Локомотив се изкачи на второ място с четири успеха и две поражения

локомотив записа четвърта победа сезона женското баскетболно първенство
Снимка: АРХИВ
17:50, 24.11.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Локомотив (София) постигна четвърта победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България. Столичанки спечелиха срещу гостуващия Дунав 2016 (Русе) с 62:42 (20:13, 19:8, 14:9, 9:12) в първа среща от шестия кръг. Така Локомотив се изкачи на второ място с четири успеха и две поражения, а русенки остават последни без спечелена среща до момента.

Домакините водеха в резултата през целия двубой. На почивката те имаха преднина от 39:21, а след 30 минути - 53:30. До края баскетболистките на Локомотив просто доиграха срещата и стигнаха до крайния успех.

Гергана Цекова реализира 13 точки за победата, а по 10 добавиха Ренета Димитрова и Ванеса Кокалова.

За Дунав 2016 се отличиха Зорница Герасимова с 8 и Светлозара Георгиева със 7 точки.

По-късно днес Шампион 2006 (София) е домакин на Академик (Пловдив).

В събота са срещите Монтана 2003 - Шоутайм и Берое - Рилски спортист.

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на турнира по бадминтон в Манама
МВР съветва хората да не пътуват през почивните дни заради очакваното лошо време