Локомотив София надви Шампион 2006 в столичното дерби от женското баскетболно първенство

локомотив софия надви шампион 2006 столичното дерби женското баскетболно първенство
19:56, 23.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Локомотив София спечели столичното дерби в женската Националната баскетболна лига (НБЛ), след като в много оспорван и изпълнен с обрати мач надви Шампион 2006 с 63:54.

Победата бе втора за състава на Лилия Георгиева, който има и една загуба, докато днешният му опонент вече е с баланс 1-2.

Мачът започна със серия от 6 безответни точки за състава на Шампион 2006, но след десет минути игра съперникът им обърна за 17:12. Преднината на символичните гости стана двуцифрена в началото на втория период, но те не успяха да я задържат дълго и на почивката равенството бе възстановено за 31:31.

След паузата Шампион 2006 на свой ред взе инициативата и на два пъти се откъсваше с по 9 пункта, а преди заключителните 10 минути момичетата на Ирена Колева имаха преднина от 48:44. В оставащото време до края обаче баскетболистите на Локомотив София бяха по-стабилният от двата отбора на паркета и стигнаха до крайния обрат, а с това и до успеха в срещата.

За победителките най-резултатна стана Елеонора Петкова с 18 точки, Ванеса Кокалова завърши с 16 и добави 9 борби, а Гергана Цекова се отчете с 12 точки и 12 борби.

От другата страна Анджела Стамболян завърши с 20 пункта и 7 борби за Шампион 2006, докато Валентина Веселинова приключи с 16 пункта и 7 борби.