Локомотив София победи минимално Славия в столичното дерби от Първа лига

19:18, 17.03.2023
Чете се за: 01:40 мин.
локомотив софия победи минимално славия столичното дерби първа лига
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Локомотив София постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Славия в столичното дерби от 24-ия кръг на Първа лига.

„Железничарите“ откриха резултата на стадион „Локомотив“ в 53-ата минута, когато Юлиан Ненов получи топката от Красимир Милошев по десния фланг, напредна към аутлинията и центрира прострелно в наказателното поле на „белите“, където топката стигна до непокритият Карлос Франса и звездата на домакините със силен изстрел от границата на вратарското поле се разписа в близкия горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Две минути преди голът на Локомотив Тони Тасев от състава на Славия прати топката в мрежата зад вратаря Александър Любенов с изстрел от границата на пеналтерията, но голът бе отменен след намеса на ВАР заради нарушение на Владимир Николов срещу Марио Петков в зародиша на головата атака.

В класирането съставът на Станислав Генчев заема деветото място с 34 пункта, докато този на Златомир Загорчич е шести в подреждането с 38 точки.