от Димитър Русев , Източник: БНР
18:40, 15.02.2021
Чете се за: 00:25 мин.
локомотив софия върна върха втора лига

Отборът на Локомотив (София) победи у дома Спортист (Своге) на старта на пролетния дял от шампионата във Втора лига.

Резултатът откри Светослав Диков в 14-ата минута след удар с глава. Нападателят удвои в 40-ата минута, а малко след това Николай Цветков направи 3:0 с премерен изстрел отляво. Победата изведе начело в класирането футболистите на Иван Колев, които направиха важна крачка към завръщането на отбора в елита на българския футбол.

В 58-ата минута Деян Христов от гостите се размина с хубав гол. Нападателят на Спортист се освободи от Марио Петков и шутира към вратата на Божидар Митрев, но топката срещна напречната греда.

Локомотив е начело с 35 точки, колкото има и Пирин, но е с по-лоша голова разлика.